تیم ملی فوتسال ایران عصر یكشنبه در سالن سرپوشیده مجموعه ورزشی ازبکستان شهر تاشكند با پیروزی پرگل برابر تیم ملی فوتسال ازبکستان برای دهمین بار بر بام فوتسال قاره آسیا ایستاد.تیم‌های ملی فوتسال ایران و ازبکستان برگزار کننده دیدار نهایی یازدهمین دوره مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا بودند. ..

برای دیدن مطلب کامل به ادامه مطلب بروید

تیم ملی فوتسال ایران عصر یكشنبه در سالن سرپوشیده مجموعه ورزشی ازبکستان شهر تاشكند با پیروزی پرگل برابر تیم ملی فوتسال ازبکستان برای دهمین بار بر بام فوتسال قاره آسیا ایستاد.تیم‌های ملی فوتسال ایران و ازبکستان برگزار کننده دیدار نهایی یازدهمین دوره مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا بودند.

یازدهمین دوره رقابت های فوتسال جام ملت های آسیا در تاشکند ازبکستان برگزار شد که تیم ایران عصر یکشنبه در دیدار فینال با نتیجه 8 بر 3 تیم میزبان را شکست داد و قهرمان شد.

مسعود دانشور و علی اصغر حسن زاده (دوگل)، جواد اصغری مقدم، حسین سلطانی، محمد طاهری، مجید رییسی برای تیم ایران و دلشاد ایرسالیف و ‌نودیر الی بایف (دوگل) برای ازبکستان گلزنی کردند.

تیم ایران در ابتدای بازی با ترکیب مصطفی نظری، محمد طاهری، محمد کشاورز، مصطفی طیبی و مسعود دانشور وارد زمین شد.

بازیکنان تیم ملی فوتسال ایران در دقایق نخست بازی به دلیل جو سنگین حاکم بر سالن ملی تاشکند ازبکستان نتوانستند عملکرد قابل قبولی را به نمایش بگذارند به طوری که دو گل از تیم میزبان دریافت کردند.

پس از این گل، ملی پوشان ایرانی با پرس از یک سوم زمین حریف،‌ نبض بازی را در دست گرفتند و با فشار بر روی دفاع ازبک ها سه گل وارد دروازه «رستم عمراف» کردند.

ازبک ها باز هم در آغاز نیمه دوم حملاتی را بر روی دروازه ایران طراحی کردند که الی بایف با یک شوت سنگین توپ را درون دروازه «مصطفی نظری»‌ سنگربان کشورمان جای داد.

قرمز پوشان ایرانی پس از این گل با بهره گیری از اشتباهات فردی ازبک ها، دو گل متوالی وارد دروازه حریف کردند تا شیرازه این تیم از هم پاشیده شود.

ملی پوشان کشورمان در ادامه نیمه دوم با ارائه یک بازی منطقی سه گل دیگر به ثمر رساندند تا با اقتدار به مقام قهرمانی این رقابت ها دست یابند.

ایران جوایز را درو کرد

محمد طاهری از سوی کمیته برگزاری یازدهمین دوره مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا به عنوان بهترین بازیکن این دوره از مسابقات انتخاب شد.

بنابراین گزارش تیم ملی فوتسال ایران علاوه بر دستیابی به عنوان قهرمانی مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا، جایزه بازی جوانمردانه را نیز کسب کرد.

همچنین محمد طاهری با 13 گل زده جایزه بهترین گلزن این دوره از مسابقات را بدست آورد. این بازیکن همچنین جایزه بهترین و فنی ترین بازیکن یازدهمین دوره مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا را نیز از آن خود کرد.


اسامی تیم‌های قهرمان این دوره از رقابت‌ها به شرح زیر است :

سال 1999 کوالالامپور: ایران
سال 2000 بانکوک: ایران
سال 2001 تهران : ایران
سال 2002 جاکارتا: ایران
سال 2003 تهران: ایران
سال 2004 ماکائو: ایران
 سال 2005 ویتنام: ایران
سال 2006 تاشکند: ژاپن
سال 2007 اوزاکا: ایران
سال 2008 بانکوک: ایران
سال 2010 تاشکند:‌ ایران 

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 10 خرداد 1389    | توسط: محسن عرب    |    نظرات()