در حمله تروریستی نظامیان رژیم صهیونیستی به ناوگان کشتی های آزادی حامل کمک های انسان دوستانه برای ساکنان نوار غزه 20 تن شهید و 50 نفر دیگر زخمی شدند.

برای مشاهده مطلب به ادامه مطلب بروید

در حمله تروریستی نظامیان رژیم صهیونیستی به ناوگان کشتی های آزادی حامل کمک های انسان دوستانه برای ساکنان نوار غزه 20 تن شهید و 50 نفر دیگر زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری رویترز،کاروان کمک‎های بشردوستانه بین‎ا‎لمللی موسوم به ناوگان آزادی غزه، برای کمک به مردم در حصر غزه راهی این منطقه بود که در آب‎های بین‎المللی در فاصله بیش از یکصد و پنجاه کیلومتری (نود مایلی) ساحل غزه مورد حمله ناوهای جنگی و بالگردهای نظامی ارتش صهیونیستی قرار گرفت.

به گزارش شبکه العالم در حمله تروریستی نظامیان رژیم صهیونیستی به کشتی های حامل فعالان هوادار فلسطینان و کمک های بشردوستانه به غزه دستکم 20 نفر شهید و 50 تن زخمی شدند.

شبکه الاقصی نیز شمار شهدای این حادثه تروریستی را بیش از 20 تن اعلام کرده است .

تلویزیون حماس نیز اعلام کرد کماندوهای رژیم صهیونیستی با حمله به ناوگان بین المللی حامل فعالان هوادار فلسطینیان ، تمام کشتی ها را اشغال  کردند.

همچنین نظامیان صهیونیست اعضای ناوگان آزادی را بازداشت کردند.

تهاجم نظامی رژیم صهیونیستی به ناوگان آزادی غزه  در حالی صورت گرفت که این ناوگان شامل 10 تن کمک های انسان دوستانه از بیش از 40 کشور جهان برای فلسطینیان تحت محاصره غزه بود.

حمله نظامی به کشتی های ناوگان آزادی غزه را  ایهود باراك وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در یک نشست نظامی اتخاذ و صادر کرده است.

براساس گزارش های دریافتی ، سه کشتی جنگی صهیونیستی برای حمله به ناوگان دریایی حامل کمک های انسان دوستانه برای مردم تحت محاصره غزه ، اوایل بامداد دوشنبه از ساحل حیفا به حرکت در آمدند و ساعت 4 بامداد تعرض به کشتی ها را آغاز کردند.

ناوگان بین المللی حامل صدها فعال هوادار فلسطینیان و کمک بشردوستانه به غزه بعد از ظهر یکشنبه از قبرس به سمت سرزمین های فلسطینی به راه افتاده بود.

براساس گزارش ها، نظامیان صهیونیست كشتی‌های ناوگان آزادی را به بندر اشدود در سرزمین اشغالی انتقال داده‌اند و اعلام كردند كه تمامی افراد حاضر در كشتی‌های مذكور به گروگان گرفته شده‌اند.


نوشته شده در تاریخ سه شنبه 11 خرداد 1389    | توسط: محسن عرب    |    نظرات()